Radůza

Tuhle báječnou zpěvačku jsem objevila úplně náhodou. Kdosi mi odpoledne řekl: „Hele, dnes večer je ve městě jedna česká zpěvačka hrající na tahací harmoniku, nechceš zajít?“ A já chtěla a rozhodně toho do dnes nelituju. Byl to koncert nabitý emocemi, protože Radůzino texty jsou zkrátka takové. Pravdivé, berou za srdce, cestujete napříč jimi do minulosti a kladou vám zárodky něčeho silného hluboko do duše.

32px-Radůza Radůza

Radůza se vlastním jménem jmenuje Radka Vranková a narodila se v 70. letech v Praze. Zpívá jako skutečná francouzská šansoniérka, skládá perfektní texty a komponuje hudbu. A dokonale hraje na tahací harmoniku i na kytaru. Inspiruje se hudbou z mnoha evropských kultur. Radka byla talentovaná od dětství a není se čemu divit, že vystudovala kozervatoř. Málokdo ví, že v dětství nestudovala akordeon, ale flétnu a později lesní roh! Pak se věnovala pop i vážné hudbě. Radůza je skutečně číslo! Mluví totiž taky 5 cizími jazyky. Jsem si byla vždycky jistá, že hudební talent a talent pro jazyky jde ruku v ruce! Za její úžasné koncerty vděčíme Zuzaně Navarové, se kterou se Radůza velmi spřátelila a která ji přivedla na scénu. Radůza se objevila také ve filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích.

Radůza a svět

Radůza je skvělá jak ve svých nahrávkách, tak na scéně. Ale teprve naživo můžete skutečně cítit energii, která z jejich písní plyne. Hudba skvěle doplňuje texty a texty skvěle doplňují hudbu. Radůza dokáže oslovit své posluchače na všech frontách. Důkazem je její úspěch i v zahraničí. Stačí se podívat na komentáře pod jejími youtube písněmi. Mnoho cizinců si ji zde vychvaluje! Mojí oblíbenou písní od Radůzy je „Půjdu kam chci„.

(Visited 171 times, 1 visits today)