Hudební nástroje, které se jen tak nevidí

 

Lidé jsou různí a mají různé záliby. Proto není divu, že vymysleli velmi, ale opravdu velmi zvláštní hudební nástroje, na které se dá opravdu hezky hrát. Nemám na mysli pouze hru na skleničky či na hřeben, se kterou se lze mnohem častěji a poměrně běžně setkat. Fantazie některých talentovaných hudebníků jde mnohem dál:

1) Slyšeli jste už například o nano kytaře? Dalo by se říct, že je to běžná kytara, má však jedno velké ALE. Je „velká“ jako lidská buňka a hrát se na ni dá pouze energií. Navíc její zvuk lidské ucho neuslyší. Takže otázkou je – proč ji vlastně někdo vymýšlel?

2) Od něčeho malého se přesuneme k něčemu obrovskému – domu, který se také řadí mezi hudební nástroje. Rodina Wege, kteří bydlí u Michiganského jezera, se rozhodla hudbě zasvětit život a tomu i přizpůobila svůj dům. V něm najdete různě natažené struny, takže si můžete zabrnkat kdykoliv a kdekoliv se vám zachce. Struny jsou nataženy i venku, takže rodina občas jen sedí doma a poslouchá, jak struny samovolně vydávají zvuk, když se do nich opře vítr. Jaké podivuhodné nástroje znáte vy?

(Visited 87 times, 1 visits today)